Menu

Lezjanka

Od trzydziestu lat słyszę,że za dużo myślę. To teraz będę pisać, a Czytelnik niech sobie z tym radzi.Na kogo padnie,na tego bęc:

Zguba

lezja

Kobieta, która wychodząc do pracy zostawia klucze w drzwiach i wraca się. Kobieta, która pod drzwiami widzi, że kluczy nie ma w zamku. Kobieta, która znajduje klucze w torebce, przewraca oczami sama na siebie i sama do siebie. 

Kobieta,której bankomat pisze love letter: "karta straciła ważność". Kobieta, która biegnie d domu zastanawiając się gdzie włożyła nową kartę. Kobieta pamiętająca, że miało to być jakieś bezpieczne a sprytne miejsce. Taka skrytka dla obcego i znajomego złodzieja, ale oczywista oczywistość dla niej. Kobieta, która za cholerę nie pamięta gdzie podziała kartę, ale mająca świadomość, że mimo marnego metrażu mieszkania, szansa na znalezienie karty nim zaleje ją krew jest bliska zeru. Kobieta zirytowana swoją kobiecą pokrętnością - dlaczego nie włożyłam jej po prostu do portfela?! - ale jednocześnie dumna,bo skoro nawet ona nie może jej znaleźć, to skrytka jest na medal. Medal kretynki bez karty płatniczej z 10 zł w portfelu. 

Kobieta wytykająca facetom,że mówienie lub pisanie o sobie w trzeciej osobie może znamionować chorobę psychiczną.

Ta kobieta to ja, a że jestem jak każda inna, więc ta kobieta to każda kobieta. Jeśli tak nie miewasz tzn, że albo jawnie i za przeproszeniem, namacalnie jesteś facetem albo czas zbadać poziom estrogenu. 

Gubię rzeczy w domu, gubię je poza domem.. potem, kiedy już odkryję brak, szukam ich- stres, groza, znajduję je - ulga, euforia. Tak samo mam z facetami, chociaż zdarza się, że to kiedy ich w końcu zgubię czuję radość. Ale jak to mówią, to całkiem inna historia. Moje życie to jedna wielka przygoda tylko dlatego, że bywam dupą wołową na dwóch niezłych nogach. I coraz częściej mam z tym luz.Błogosławiony niech będzie ten cudny stan, w którym słowo "olać to" staje się ciałem.

JustBecauseIDontCareDoesntMeanIDontUnderstand

© Lezjanka
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci